25 Nisan 2010 Pazar

barcelona'da final zamanı

Barcelona'da finalin adı Fernando Verdasco - Robin Söderling oldu. Geçen hafta Monte Carlo'da finale kadar yükselen fakat vatandaşı Rafael Nadal tarafından hezimete uğratılan FeVer, bir başka İspanyol David Ferrer'i bir set geriden gelip yendi. Verdasco bir önceki gün de Ernests Gulbis'i iki sette geçmeyi başarmıştı. Asıl sert zemini daha çok sevmesine rağmen sert zeminde iyi olan rakiplerin sayısı ve kalitesi daha iyi olduğundan toprak kortta daha başarılı gözüküyor Verdasco. Zira toprak denildi mi İspanya ve Güney Amerikalı tenisçiler açılın biz geldik diyorlar genelde. Ve çoğunluğu da sert zemin uzmanları kadar iyi değiller. Verdasco yarı finali 2,5 saatte geçerken diğer ayakta durum tam tersiydi.

Geçen yıl Roland Garros'ta Ejyafjallajökull (vallahi bakmadan yazdım) gibi patlayan Söderling bu sene de toprakta ilk finaline çıktı. Yarı finalde, 76 dakikada yendiği isim ise sürpriz. Thiemo de Bakker. Hollandalı raket 88-90 kuşağı temsilcilerinden. Yaşıtları Cilic ve del Potro'dan 1-2 sene sonra yapacak gibi o da patlamasını. İnce yapılısıyla Djokovic/Davydenko karması gibi bir fiziksel özelliğe sahip ve kıvrak ve hızlı bir görüntü sergiledi bana.

0 yorum:

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP