6 Ağustos 2010 Cuma

muster, "en iyi"den ders alacak

Avusturyalıların tenisteki gururu. ATP sıralamasında ilk 10'a giren ilk Avusturyalı. Toprağın eski kralı, Nadal'ın atası. Thomas Muster, kariyerindeki 44 şampiyonluğun 40'ını toprak zeminde elde etti. Çimde ise tam bir felaketti. 1995'deki Roland Garros zaferinin ardından 1996'da zirveye, 1 numaraya ulaştı. Ancak Wimbledon'da tek bir maç dahi kazanamayarak bir özelliğe daha sahip oldu: 1 numara olup da Wimbledon'da maç kazanamayan tek isim Muster. Bu yönüyle Nadal ona fark atıyor.

1999'da pro tenisi bırakıp sakin bir yaşam sürmeye başlayan Muster'e birden ne olduysa -artık kafasına saksı mı düştü, parası mı bitti bilemiyorum- ATP Tur'a geri dönmüştü. 42 yaşında! Braunschweig'da geçen ay Conor Niland ile oynamış ve sadece üç oyun alabilmişti. Dün de Kitzbühel'de daha önce blogda sözünü ettiğim Jamaikalı Dustin Brown'a 6-4'lük iki setle kaybetti. (Bu arada Dustin Brown İstanbul Challenger'a geliyor. Muster de geleydi ya..)

İşte bu Muster, çalışma şeklinin ve oynadığı oyunun 15 yıl öncesinde kaldığını belirterek adaptasyon için ders almaya karar vermiş. "Ders almam, ders veririm" egosu yok demek ki adamda. "Avrupalı başka oluyor canım!!" Bu iş içinde Rafael Nadal ile anlaşmış. Sonbaharda beraber çalışacaklarmış. Hayırlısı.

"Daha ne kadar tenis oynayacaksınız?" sorusuna da "Karım 45 yaşına kadar istediğini yap dedi" diye cevap vermiş. 3 senesi var (matematiğim kuvvetli, bildiğin gibi değil).

0 yorum:

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP