18 Mayıs 2010 Salı

marsel ilk adımı attı

Marsel çok zorlu bir rakibi geçti. Çok korkuyordum elemelerin ilk turunda elenecek diye ama Arjantinli Martin Vassallo Arguello'yu yenerek ikinci eleme turuna yükseldi. Sıradaki rakip dünya sıralamasında 198 numaradaki İspanyol Roberto Bautista-Agut. Daha önce hiç Grand Slam ana tablosu görmedi İspanyol raket. Marsel için bu tur kolay geçilir de son turda muhtemelen Simone Bolelli gelecekti o korkutuyor beni.

Bugün Arjantinli ilk oyunu sıfıra karşı kazanınca ve ardından 4-2 öne geçince bitti demiştim. Marsel buradan çevirdi ve ilk seti 7-5 kazandı. İkinci sette de 2-1 öndeyken ve servis kullanacakken rakibinin sakatlanıp maçtan çekilmesiyle tur atlamış oldu. Kötü bir servis yüzdesi (53) ile oyanayan bizim oğlan oyuna giren ilk servislerin yüzde 83ünden puan çıkartmayı başardı ama.

2 yorum:

Spooky 18 Mayıs 2010 19:04  

Bence ana tablodan çok dediğin gibi geriden gelmesi bunu toprakta yapması mühim.

El Guaje 18 Mayıs 2010 19:09  

Marsel'de rakibinin farkında olduğundan, toprak sevmediğinden moralsiz ve isteksiz oynar mı acaba? Ana tabloya beş gün kaldı şaka maka.

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP