17 Mayıs 2010 Pazartesi

madrid masters: nadal artık reşit (18 masters)

 Rafael Nadal d. Roger Federer 6-4/7-6


Beklentilerimin çok altında bir müsabaka oldu. Zaten Türkiye ve İspanya Futbol Ligleri'ndeki şampiyonluk yarışlarını izlemek zorunda iken bilgisayar ekranından göz ucuyla bakabildim karşılaşmaya ama gördüklerim beni tatmin etmedi. Not da tutamadım ama aklımda kalanlar ilk setin ilk oyunlarında Federer'in müthiş bir servis performasnı ile oynadığı, maçtaki Nadal'ın servis oyunlarının çoğunda İsviçreli'nin servis kırma puanı yakaladığı, ilk sette Nadal'ın müthiş bir ikinci servis yüzdesi ile oynadığıydı.


Sonuçta Nadal 18. Masters şampiyonluğuna ulaştı ve Agassi'nin 17'sini tek başına geçerek zirveye oturdu. Federer ile head to head'de de durum 14-7'ye geldi. İkiye katlamış oldu Federer'i Nadal.

Bir nevi Superman. Bir nevi..

"Bakma kızım Nadal yine Federer'i yeniyor"

2 yorum:

forevertennis 18 Mayıs 2010 13:19  

Federer'in servis performansını yükselttiğini görmek sevindirici benim için. Umarım bu turnuva ona bir moral olur RG için. Nadal da sakatlığının etkisinden sıyrılmışa benziyor. Umarım RG güzel olur.

Adsız,  19 Mayıs 2010 09:12  

"Nadal artık reşit". Harika yorum... :))

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP