1 Ekim 2010 Cuma

tokyo: caro 1 numarayı almaya kararlı

Bu kız kafaya koymuş. Caroline Wozniacki kendisinden beklemediğim şekilde rakiplerini devire devire dünya 1 numarasına çıkmak üzere. Tokyo’da arkadaş markadaş dinlemedi ve Victoria Azarenka’yı üç sette mağlup ederek adını finale yazdırdı. Üç saat uğraştı bunun için ve uzun soluklu müsabakalarda da kazanabildiğini gösterdi. Çünkü son zamanlarda yaptığı maçların çoğu 1 saatin altında sürüyordu.

Wozniacki Tokyo’da şampiyon olur, haftaya Pekin’de de en azından çeyrek final görürse dünya 1 numarası oluyor. Hatta burada şampiyon olmasa bile Pekin’de gelecek şampiyonluk ona dünyanın zirvesini vaat ediyor. İlk keşfettiğimde bu kadar yükseleceğini hiç tahmin etmemiştim. İlk 5 olur ama 1 numara zor diyordum. Olacak sanki ha?

Diğer finalist Elena Dementieva oldu. O iğrenç servis hareketine, istikrarsız servislerine rağmen Schiavone’yi de geçti Rus raket. Tenis enteresan gerçekten.

(Foto: Getty via Daylife)

0 yorum:

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP