1 Nisan 2010 Perşembe

miami: beklenen bir eşleşme

Oh eski topraklar... İki oyuncu düşünün aynı ülkenin farklı kesimlerden. Zamanında Grand Slamler kazanmışlar, birbirlerine ve rakiplerine kortu dar etmişler. Dünyanın 1 numarasında oturmuşlar. Birisi anne olunca diğeri ise tipik anlaşılmaz kadın hareketi ile tenisi bıraktığını açıklamış ve ikişer sene kortlardan ayrı kaldıktan sonra kısa aralıklara tenis dönmüşler... vs şimdi kortları rakiplerine dar etmeye devam ediyorlar.


Miami'de kadınlarda yarı finalistler belli oldu ve yarı finaldeki iki isim Belçikalı geri dönenler. Kim Clijsters çeyrek finalde Samantha Stosur'u iki set ile geçti. Juju ise dünya 2 numarası Caroline Wozniacki'yi turnuvanın en uzun süren maçında 6-7/6-3/6-4 lük setlerle geçerek vatandaşı ile eşleşti. Bu sene Brisbane finalinde karşılaşmışlar ve çok heyecanlı geçen mücadeleyi Kim Clijster kazanıp şampiyon olmuştu. Aralarında bugüne kadar oynanan maçlarda 12-11 Henin üstünlüğü mevcut.

Bir diğer Belçikalı Yanina Wickmayer, Marion Bartoli'ye mağlup olmaktan kurtulamadı. Böylece Belçikalılar'ın başarısı yüzde 66'da kalmış oldu. Son yarı finalist ise ev sahibi Venus Williams. Amerikalı raket büyük Radwanska'ya sadece 4 oyun vererek müsabakayı kazandı.

0 yorum:

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP