7 Aralık 2010 Salı

safina'nın 2011 takvimi

Safina'nın 2011'de 21 turnuva oynayacağını görüyoruz. Normalde sezona Sydney'de başlayıp sonra Avustralya Açık'ta boy gösteren Rus tenisçi, bu sefer Auckland ve Hobart'ı koymuş listeye. Puana ihtiyacı olduğundan mantıklı gelebilir. Zira Sydney Premier bir turnuva. Auckland ve Hobart ise International. İki yarı final toplam 260 puan getirecek. Sydney'de bir yarı final 200 puan getirecek ki Sydney'deki katılımcıların daha zorlu olduğunu söylememe gerek yok. Öte yandan da uzun süredir oynamıyor ve Avustralya Açık öncesi ne kadar maç yaparsa o kadar iyi olacak kendisi için.

Avustralya Açık'tan sonra Fransa Açık'a kadar sekiz turnuva gözüküyor ki fazla bu. Hele ki Şubat başındaki Fed Cup eşleşmesi düşünüldüğünde Paris'i kesin atlar bu. Geri kalan fikstür normal. Bakalım sakatlıklar tarafında sekteye uğramazsa kaçına katılabilecek bu turnuvaların Safina.

Ayrıca WTA'in resmi sitesinde bir anket var. "Tarihteki en başarılı Rus kimdir?" diye. Şıklarda Safina da var. Hahahahahahaha! Ve yüzde 1.4 oy almış. :|

Ben oyumu Maria'ya verdim.

3 yorum:

Spooky 7 Aralık 2010 03:53  

içinde "greatest", "history" gibi kelimeler geçen bir ankette Mariya'ya oy vermek ayıp olmuş.

onur 7 Aralık 2010 13:19  

10 senelik "history"si olan bir konuda en başarılı olan o çünkü.

ezgi e. 7 Aralık 2010 17:39  

Wozniacki kötü örnek olmaya başladı tenisçilere. :)

Safina'nın sakatlığı kronikleşti ve hep başına bela mı olacak, yoksa tam iyileşmeden mi oynuyor bilmiyorum ama hele de sakatlıklarla geçen -nispeten kayıp- bir yıl sonrası fazla olmuş bence bu takvim. Fed Cup'la birlikte 22 turnuvanın hepsinde oynayabileceğine pek inanmıyorum ben açıkçası.

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP