2 Temmuz 2010 Cuma

wimbledon 2010 - finalde bir tanıdık bir yabancı

12 kez Grand Slam şampiyonu yine başardı. Petro Kvitova'yı 7-6/6-2 mağlup ederek Wimbledon'da finale yükseldi. Finallerdeki kazanma oranı 12/15 Amerikalı'nın. Çok muazzam bir yüzde bu. Finalde kaybettiği isimler sırasıyla Venus Williams, Sharapova ve yine Venus Williams. Yedi farklı ismi de yenmeyi başardı finallerde ve kupaya uzandı.

Bugün Kvitova karşısında bildiğimiz gibi başlasa da Çek raket deneyimsizliğine rağmen iyi oynuyordu. İlk servis kırmayı da o gerçekleştirdi zaten ilk sette. Fakat Amerikalı bir sonraki oyunda hemen cevap vererek durumu eşitledi. Sette başka servis kırma olmazken, tie-break'e gitti set. Bu oyunda bir anda 4-0 öne fırlayan Serena ilk seti hanesine yazdırdı.

İkinci sette ise rakibinin direncini kıran Serena bu seti 6-2 ile kazanarak finale yükseldi.


Günün ilk yarı finalinde Vera Zvonareva, Komşu Kızı Pironkova'yı ilk seti kaybettiği maçta devirerek kariyerinde ilk kez Grand Slam finali gördü. Mental olarak dağıldığını çok az gördüm bu turnuvada. Bir şeyler değişmiş olmalı. Pironkova için ise yarı finale kadar çıkmak zaten beklentilerin çok çok üzerine çıkmak demek. Ben bu mertebede kalıcı olabileceğinden emin değilim, ama zaman gösterecek.

Final cumartesi dörtte oynanacak.

0 yorum:

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP