29 Haziran 2010 Salı

tavuk kovalamaktan şampiyon devirmelere


Karate Kid serisini hepimiz izlemişizdir en az bir kere. Daniel San geçimini kazanmak için arabaları "cilalayıp-parlatıyor" aynı zamanda el beyin koordinasyonunu da geliştiriyordu. Bay Miyagi sağolsun karatede de ustalaşıverdi böylece. Tayvan'dan Lu Yen-hsun Wimbledon'da senenin en büyük sürprizini gerçekleştirip geçen yılın finalisti Andy Roddick'i elerken çocukluğunda tavuk yakalamakta ustalaştığını kimse bilmiyordu tabii ki.

Uzakdoğuluların çoğunda Batılı bir isim vardı. Lu'nunki de Rendy. İngilizce öğretmeni seçtirmiş. Rendy küçükken tavukçuluk yapan babasının yanında çalıştığını ve orada canlı tavukları yakalamakta başarılı olduğunu söylüyor. Bu galibiyetini de 10 yıl önce ölen babasına adıyor. "O yukarıdayken bu zaferi yaşadığım için gurur duyuyorum. Umarım bu maçı görmüştür" diyen Rendy babasını özlüyor.

0 yorum:

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP