22 Mart 2010 Pazartesi

ne yapmaya çalışıyorsunuz?

Bir spor müsabakasında onca zorlu rakibi yenip de şampiyonluğa ulaştıktan sonra sporcuların heyeacanla beklediği bir ritüel vardır. Kupayı kaldırmak. "Kaldırmak."

Ancak son yıllarda artık kupalar öyle bir hal aldı ki bırakın kaldırmayı, tenisçiler dokunmaya korkuyorlar ödüllerine. İnsan yiyen dev trophyler. En son Indian Wells'te Jelena Jankovic'in dramı gözlerimi yaşarttı. 7 aydır şampiyonluk hasretiyle, kupa "kaldırma" hasreti ile yanıp tutuşan Sırp raket şampiyon olmasına rağmen kupayı kaldıramadı. Yanında ezik gibi poz verdi.

Tamam iyi güzel farklı olmaya çalışıyorsunuz da insanların sevinçlerini kursaklarında bırakmayın yahu. O kupayı kocaman bir gülümseme ile havayta kaldırmanın zevki bambaşkadır. Mezartaşı gibi dikilmiş kupanın yanında poz vermek ise hayalkırıklığından başka bir şey yaratmıyor.


1 yorum:

kirpi 22 Mart 2010 01:35  

Sanirim Indian Wells'de kupayi vermiyorlar zaten. Ciftlerdeki odul toreninde kursuye biraktilar, kazananlar gidip oradan aldi. Mikropluyorlar da galiba..

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP