11 Ağustos 2011 Perşembe

toronto: caro'ya bunlar da lazımİki yıldan uzun bir süredir Energizer tavşanı gibi soluk almadan turnuvadan turnuvaya koşan Wozniacki sonunda teklemeye başladı. Hiç büyük turnuva kazanamaması üzerinde zaten bir baskı yaratırken, medyanın da üstüne gelmesi mental yönden iyice eğmiş gibi duruyor Danimarkalı'yı. Şu ana kadar küçük turnuvaları kazanarak ya da en azından son dört falan görerek puanlar toplayabiliyordu. Büyük turnuvalarda zafere ulaşamasa da en azından ilk turlarda elenmiyordu.

Fakat sonunda bu tempo fiziksel olarak da bir yerden patlak verdi. Wimbledon'dan sonra katıldığı Bastad'da omzundaki sakatlık nedeniyle erkenden çekilmek zorunda kaldı. Omuz sakatlığı hakkındaki detayı tam bilmiyorum. Durumu nedir pek araştıramadım. Ama bugünkü Sara Errani mağlubiyeti omuz sakatlığından öte bir şeyler olduğunu gösteriyor.

Son şampiyon olarak katıldığı Rogers Cup'ta ilk maçında Vinci'ye yenilerek elendi. Ama nasıl eleniş. Normal giden ilk setin sonunda servis kırdırdı. İkinci sette toparladı. 5-1 öne geçti. İki kez set için servis atarken servisini kırdırdı. Üst üste altı oyun kaybetti ve elendi. Omuz sakatlığı olsa bu kötü performans maç içine dengeli yayılırdı diye düşünüyorum.

Bence kendisi için bu yenilgiler iyi oluyor. İlk turlarda elenmesi yani. Fiziksel olarak kendini toparlıyor zira şüphesiz ki maç oynamak daha fazla gerginliğe neden oluyor antrenmana kıyasla. Mental açıdan da bu nedenle daha rahatlayacaktır gibime geliyor. Amerika Açık'ta pek bir şey beklenmemesi lazım kendisinden ama gelecek sezon için bu mağlubiyetleri iyi kullanırsa Grand Slam kazanabilir. Aptalca bir varsayıım gibi gözüküyor benimkisi ama bir bekleyelim.

Serena Williams ise Görges karşısındaydı. Yine haydarvari oynadığı ilk setin ardından Görgi dengeledi oyunu. Tie-break'e gitti ikinci set. Burada biri kendi servisinde dört maç puanını ıskaladı. Kendi servisindekini çift hatayla ıskaladı. Maçtaki altıncı şansında güldü ama. Üçüncü turda olası bir Clisters eşleşmesi vardı. Ama Belçikalı karın kaslarından sakatlanarak daha ilk maçında turnuvadan çekilmişti. Serena için her şey beklediğinden iyi gidiyor şimdilik.

Toronto'da çok rüzgar var. Üstteki iki maçta da tenisçiler çok zorlandı. Ana Ivanovic, Grandstand kortunda yani ikinci büyük kortta Iveta Benesova ile karşılaştı. İlk sette 5-3/30-0 öndeyken rüzgar ışıklandırma direklerinden bir parçanın kopup ball-boy'un çok yakınına düşmesine neden olunca maç durduruldu. Yaklaşık bir saat sonra 1 nolu korttan devam etti müsabaka. Ana rahat kazandı benim zorlu geçmesini beklediğim maçı. Şimdi üçüncü turda Vinci ile oynayacak. Bu kesin çok zor geçecek ama. Vinci, Caro'dan aldığı gazla gider.

2 yorum:

aliye 12 Ağustos 2011 00:58  

sara errani nerden çıktı şimdi!

onur 12 Ağustos 2011 01:17  

ne bileyim ben ya. vinci, errani hepsi italyan bunların karışıyo. jer yere de errani yazmışım öf

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP