23 Mayıs 2010 Pazar

federer'in oyun alamadan kaybettiği maç

2005'te Şanghay'daki turnuvada Federer, 2004 Roland Garros şampiyonu Gaston Gaudio'yu 6-0/6-0 ile geçiyordu. Müsabakadan sonraki basın topantısında konu bagel yemeye yani 6-0/6-0 yenilmeye geliyor ve Federer juniorlarda bir kere bu skorla yenildiğini söylüyor ve "O kadar da kötü oynadığımı düşünmüyordum" diye de ekliyordu.

İşte NY Times nereden akıllarına estiyse gidip Federer'i yenen adamı bulmuş ve hikayeyi anlattırmış.

Reto Schmidli şimdilerde 31 yaşında olan bir polis memuru ve yarı zamanlı psikoloji öğrencisi. İsviçre'de ikamet ediyor ve zevk için tenis oynuyor. Fark ettiğiniz üzere kendisi Federer'den üç yaş büyük. 1991 yılında İsviçre'de yerel bir 10 yaş altı turnuvasına yeterli sayıda katılım olmayınca Roger Federer, Schmidli ile oynamak zorunda bırakılıyor. Tabii ki o zamanlar Federer'e karşı çok büyük bir fiziki avantajı da var.

"Sadece maçı kazanmayı düşünüyordum ona karşı iyi davranmak, nazik olmak gibi bir düşüncem yoktu" diyor 31 yaşındaki polis ve ekliyor: "Ama şimdiki aklım olsa bir oyun verirdim."

Makalenin tamamı burada.

0 yorum:

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP