18 Kasım 2008 Salı

davis cup için geri sayım


arjantin
:
juan martin del potro
david nalbandian
jose acasuso
agustin callieri

ispanya:
david ferrer
fernando verdasco
feliciano lopez
marcel granollers

rafael nadal'ın dizindeki sakatlık nedeniyle çekilmesinden sonra, özellikle 10 yıldır evlerinde yenilmedikleri düşünüldüğünde, arjantin'in ilk davis cup şampiyonluğunu kazanma olasılığı bir hayli fazlalaştı.. iki toprak kortsever ülkenin mücadelesinde arjantin'in toprak kort yerine yine iyi olduğu indoor sert zemin seçimi yerinde ve beklenen bir karardı..

1981 ve 2006 yıllarının finalisti arjantin'de bu sene sıçrama yapan juan martin del potro ve david nalbandian en büyük koz.. emilio sanchez yönetimindeki ispanya ise rafael nadal'ın yokluğunu aratmamaya çalışacak.. ancak en yüksek sıralamadaki oyuncuları berbat bir sene geçiren david ferrer.. en büyük kozları fernando verdasco olacak.. ana ivanovic'in sevgilisi ben olsam motive olmakta zorlanabilirdim maçlara.. ispanya'nın 2000 ve 2004'te olmak üzere iki şampiyonluğu mevcut..

iki ülke daha önce iki kez karşılaştılar.. bir tanesi tarih öncesi çağ (1926) olduğu için sayılmaz dersek en son karşılaşmaları 2003'te.. arjantin'in ispanya'ya karşı galibiyeti yok..

finaller 21-23 kasım tarihleri arasında oynanacak..

0 yorum:

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP