5 Ekim 2008 Pazar

etti üç!

tokyo'da düzenlenen japonya açık'ın galipleri danimarkalı caroline wozniacki ve çek tomas berdych..

beklediğim üzere tek bayanlar final maçı wozniacki ile estonyalı kanepi arasında oynandı.. kanepi de hiç küçümsenmeyecek bir oyuncu, geç de olsa istikrarı bulmaya başladı.. bu estonyalının kariyerindeki ikinci finaliydi.. henüz galibiyeti yok finallerde..
wozniacki üst üste iki hafta ilk turda elendikten sonra geçen hafta şöyle bir yazı yazmama sebep olmuştu.. bu hafta biraz daha zayıf rakipler karşısında galibiyetler alarak toparlanma sinyalini verdi.. önümüzdeki hafta rusya'da kremlin cup'ta mücadele verecek danimarkalı ve ilk turdaki rakibi anna chakvetadze.. anna bu yıl berbat bir performans gösteriyor..
bu şampiyonluk genç danimarkalının kariyerindeki 3. şampiyonluğu.. diğer ikisini de bu sene stockholm ve new haven'da elde etmişti..

tomas berdych de kariyerinin 3. atp tour şampiyonluğunu kazandı burada.. daha önce 2004'te palermo'da ve 2007'de halle'de şampiyonlukları vardı.. bunların dışında bir de 2005 yılından paris'te masters series şampiyonluğu bulunuyor..
berdych tokyo'da finalde son 28 maçından 27'ini kazanmış olan juan martin del potro ile oynadı.. açıkcası ben david ferrer - del potro çeyrek finalinden gelenin şampiyonluğu kazanacağını düşünüyordum hatta berdych'in çeyrek finali geçemeyeceğini düşünüyordum.. berdych çok yetenekli olarak lanse edilip biraz şişirildikten sonra bu seneki performansıyla herkesi ters köşeye yatırmıştı.. ben özellikle roland garros'ta ondan bir şeyler bekliyordum ama olmadı..

del potro ise 27/29'da kaldı (arada 2 davis cup galibiyeti de var 29/31 yani).. onun yaşı için yine de harika bir istatistik olduğu kesin.. bundan önce oynadığı 4 finali de (hem de üst üste) kazanmasını bilmişti bu, kariyerinde kaybettiği ilk final.. bu çocuk olacak, davis cup'taki performansını gördükten sonra toprakta nadal'a meydan okuyabilecek kıvama geleceğini söyleyebilirim.. en geç 3 sene içinde roland garros'u da kazanacaktır..

0 yorum:

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP