22 Ağustos 2011 Pazartesi

cincinnati: insanım demişti


“Ben de insanım” demişti hatırlarsanız Nole, Montreal finalinde Mardy Fish’i mağlup ederek bu yılki beşinci Masters finalini kazandığında. Ara sıra şüpheye düşsem de onun da insan olduğunı gözden çıkarmamaya çalışıyordum. Geriden gelerek ne maçlar çevirdi şu dönemde. Eski Nole olsa yarısında bırakıp çıkacağı maçlardı. İşte aynı şeyleri tekrarlamayacağım neticede daha önce Federer’i nitelemek için kullandığım Yıldız Çocuk mertebesine yaklaşmıştı.

Hem Kanada Masters’ı, hem de Cincinnati’yi kazanmanın zorluğu iki haftadır konuşuluyor zaten. Bunu RG-Wimby dublesi yapan Nadal da, Federer de başaramadı (En son 2003 Roddick). Benim içimde bu yılki Djokovic’in başarabileceği yönünde bir his vardı. Ta ki çeyrek finali izleyene kadar.

Gael Monfils karşısında bir şeylerin ters gittiği belli oluyordu Nole’de. Bir yorgunluk, eski karakteristik olan basit hatalar. Mental güç yerinde olacak ki, o maçı çevirdi Novak. Ama kolay olmadı. Belki Monfils yerine daha sağlam bir rakip olsaydı çeyrek finalde elenecekti.

Yarı finalde Tomas Berdych önünde de aynı manzara vardı. Çek raket sakatlanmasa bunda da çok zorlanacaktı Nole. Bu iki maçı gördükten sonra Murray’nin finalde kazanma ihtimali gözümde büyümüştü. Geçen yıl Kanada Masters’ı kazanan Murray bu yıl tam tersini yapıp Cincinnati’yi cebe indirdi.


Djokovic 31 maç sonra sert kortta yenildi. Bu yılki serisini ise takip etmeyi bırakmıştım. 50 küsür galibiyete iki mağlubiyet oldu işte.

Uzun süreli serileri fay hattına benzetirim. Enerji birikir ya fay uzun süre hareket etmezse, uzun süre yenilmeyen tenisçide de mental stres artar gibi gelir bana hep. Djokovic için fayın Amerika Açık’ta hareket etmesi daha kötü olacaktı. Şimdi daha rahat gidecektir Flushing Meadows’a. Bu yenilgi fikrinizi değiştirmesin yine Amerika Açık'ın büyük favorisi. Omzunda önemli bir şey yok gibi zaten. Düzelecektir bir haftaya.

Ha son olarak  maçtan çekilme konusunda isteyen istediğini düşünsün artık Nadal'dan bu yana ben açıklamaktan bıktım, insanlar mal mal konuşmaktan bıkmadı.

0 yorum:

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP