19 Mayıs 2009 Salı

diğer geç gelen

federer tennis masters cup 2007 yarı-finalinden sonra ilk kez nadal karşısında galip geldi pazar akşamı.. hem de nadal'ın evinde, nadal'ın kortunda.. iki oyuncu da bu sene nasıl bir performans sergiledi bilmiyorum açıkçası.. ama sonuçlara bakınca nadal'ın bu sene 4 toprak kort turnuvasına katılıp bunlardan 3'ünü aldığını görüyorum.. tek kaybı madrid.. bu sene biri grand slam olmak üzere 9 şampiyonluğu bulunuyor nadal'ın.. federer'in ise bu seneki ilk şampiyonluğu oldu bu..

bu galibiyet federer'in moralini ve motivasyonunu fransa açık öncesi üst seviyeye taşımıştır şüphesiz.. ama "federer nadal'ı roland garros finalinde yenebilecek mi?" yi tartışmadan önce "federer paris'te finale çıkabilecek mi?" yi düşünmemiz gerektiğine inanıyorum.. bunu da tartışabilmek için turnuva tablosunun çekilmesini bekleyeceğiz..

1 yorum:

rıza yaşar 20 Mayıs 2009 11:24  

Çok doğru bir tespitte bulunmuşsun. Her ne kadar madrid masters'ı kazanmış olsa ve moral seviyesini tekrar üst noktaya çekmiş olsa da ben bu sene federer'in final oynamasını zor görüyorum. Dediğin gibi turnuva tablosu da etkili olacaktır. eğer Djokovic, verdasco, Del Potro; Federer'in tarafına düşerse Federerfinali göremez. Toprak sezonu açılnca belli oldu ki Murray bu kortun adamı değil, en azından henüz değil. Sanırım o da aslen Wimbledon'a konsantre olacaktır. Ben Nadal'ın bu sene de set kaybetmeyeceğini düşünüyorum.

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP