25 Şubat 2010 Perşembe

dubai: sarımsak kokusuyla gelen zafer

Dubai'de Federer ve Del Potro'nun sakatlıkları nedeniyle çekilmelerinin ardından gazı kaçan turnuvada bir de Andy Murray ve Kolya erken veda edince çoğu tenissever hayalkırıklığına uğramıştır eminim.

 3 numaralı seribaşı Andy Murray ikinci turda eşleştiği Sırp raket Janko Tipsarevic'e üç set sonucunda boyun eğdi. Tipsarevic de tıpkı Gulbis gibi bi adam. Ara sıra güzel bir sonuç alıp 5 ay o maçı düşünüp tatmin olduğunu düşünüyorum. Hani tek sınavdan 90 alıp, "Eee gördünüz mü çalışınca yapabiliyorum tamam o zaman niye çalışayım ki, yapabiliyorum işte.." diyen bi öğrenci misali... Hadi Gulbis zengin mengin, motivasyonu eksik anlıyorum da Tipsarevic her şeyden önce Sırp. Sırp milleti hırslı ve inat bir millet olarak bilinir. Hoş, şimdi Ana geldi aklıma bir daha düşünmeye başladım dediğimi. Tipsy'nin Murray karşısındaki head-to-head'i 3-3'e geldi şimdi.

Maçtan sonra Sırp raket, "Murray bana göre yıl sonunda 1 numarada olacak isim. Bu galibiyet elde ettiğim en büyük başarılardan biri" diyor. Avustralya Açık'tan sonra ilk defa bir tunuvada boy gösteren Murray de çamura yatarak, "Kaybetmek kötüdür ama aameeeaaaaaaaan zaten turnuvadan da bi şey beklemiyodum kiiieeee" şeklinde konuştu. Tipsy maçtan önce hastaymış. Ateşi varmış. Bir gece önce Novak'la konuşurken, Novak ona sarımsak yemesini tavsiye etmiş. Gerçekten de işe yaradı diyor Janko. Youzhny ile yarı finale çıkma mücadelesi verecek.


Djokovic ise tavsiyeleri ile bir vatandaşına turu geçmesinde yardımcı olurken, diğerini ikinci turda yenerek hayallerini yıkıyordu. Viktor Troicki'yi 3-6/6-4/6-2'lik set skorlarıyla sonuçlanan maçtan sonra Nole turu geçtiği için şanslı olduğunu söyledi. Djokovic'in çeyrek finaldeki rakibi Ivan Ljubicic olacak. Sırp raketin işi çok zor Ljubicic karşısında.

Demir Adam diye diye nazar değdirdiğim Davydenko, 2 hafta önce sol bileğini sakatlamıştı. Dün Michael Berrer karşısında ilk seti kaybettikten sonra maçtan çekilmek zorunda kaldı sakatlığı nedeniyle. Alman raketin rakibi Marcos Baghdatis. İlk turda Gilles Simon'u elemeyi başarmıştı Rum raket. Yarı finale de çıkması muhtemel. Son çeyrek final mücadelesi ise Melzer ile Cilic arasında oynanacak.

Dubai'de perşembe programı 

(Foto: Reuters)

1 yorum:

Russell 25 Şubat 2010 12:40  

Cilic'in yolu açılıyor. 2010'da kendisi hala 1 mağlubiyetle devam ediyor, hatırlatalım.

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP