14 Temmuz 2011 Perşembe

isviçre'den güzel haberler mi var?


Belki o olmasaydı, televizyonda gözüme takılmayacak ve ilgimi tenis adlı spora hiç çekmeyecekti. Ben de şu an bir mühendis olarak masabaşında hayatımdan memnun olduğumu sanıp yaşayacaktım. (Mühendisler hayatından memnun değildir demiyorum, kendi adıma konuşuyorum, ben mühendislik yaparken memnun değildim onu biliyorum)

Martina Hingis çoğu "dahi" gibi yaptığı işi başına buyruk hareketleri yüzünden potansiyelinin el verdiklerini başaramadan bırakmak zorunda kaldı. Özlerim ara sıra. Zaten hobisi olan biniciliğe kaydı emekliliğinden sonra. Tenisle de gösteri turnuvaları minvalinde iç içeydi. Fakat bu sene ilginçtir ki takvimine yeni veteran turnuvaları sıkıştırdı. Normalde ABD'de düzenlenen World Team Tennis'te oynardı. Bu yıl Fransa Açık ve Wimbledon'da da legendlarda oynadı, gösteri turnuvalarına çıktı. E bu sabahların bir anlamı olmalı...

Daily Forehand isimli site WTT maçı sonrası Hingis ile bir röportaj yapmış. Öyle laf arasında Olimpiyat'ta Federer ile karışık çiftlerde oynar mısın diye sormuş. Hingis de şunları demiş:

"Kendisi değil ama birileri vasıtasıyla bana ulaşmayı ve sormayı denedi. Yine de daha çok uzun bir yolumuz var bunun için. Şu an ne diyeceğimi bilmiyorum çünkü bu işi yapacaksanız kendinizi adamalısınız. Şu an kendimi iyi hissediyorum. Ama dediğim gibi uzun bir süre var."

İkisi bundan tam 10 yıl önce Hopman Cup'ta oynamışlar ve finalde ABD'yi yenmeyi başarmışlardı. O zamanlar henüz Federer'in bir ATP şampiyonluğu yoktu. Hingis ise malumunuz İsviçre'nin çıkardığı en büyük yetenekti. Bu ikisi Milka inekleri ile tanınan bir ulustan çıkan iki fert. Birisi gelmiş geçmiş en büyük tenisçi, diğeri de kadınlarda bu sıfatı almayı elinin tersiyle itti. Münferit başarıları İsviçre bayrağını uzun yıllar sıralamaların tepesinde dalgalandırdı. 2012 Olimpiyat Oyunları müthiş bir hikayeye ev sahipliği yapabilir.


1 yorum:

aliye 14 Temmuz 2011 11:21  

mükemmel bir haber bu, umarım gerçekleşir..

yasal uyarı (disclaimer diyor yabancı insanlar)

bu blogdaki fotoğrafların yüzde 99.9'u http://sports.yahoo.com adresinden alınmaktadır.. tüm hakları reuters, ap ve getty images'e aittir.. sanırım.. bu blog tarafsız bir tenis blogu değildir.. sevdiğim tenis oyuncularını kayırırım.. ama sevmediklerime hakaret etmem.. siz de etmeyin, çok ayıp.. yorum yazarken öyle tek cümlelik "saldır federer, vur kır nadal" tarzı yorumlarınızı yayınlamayacağımı göz önünde bulundurun.. merak ettiklerinizi ya da içinde cidden yorum bulunan yorumlarınızı göndermekten çekinmeyin.. tenisi sevelim.. boş alanlara kort dikelim.. teşekkürler..

ben olsam firefox 3küsür ve en az 1152x864 çözünürlükte dolanırım buralarda..

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP